• 0312 220 07 09
  • info@ybtenerji.com

İngilizce Adı EBRD (European Bank of Reconstruction and Development) olan, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın, Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Fonu, TURSEFF, ülkemizde, sürdürelebilir enerji ile ilgili projelere finansman sağlamaktadır (TURSEFF web sitesi için buraya tıklayabilirsiniz). Firmamız da, Antalya’daki Işıkküre ve Işıkyuvar GES yatırımı için, Türkiye İş Bankası aracılığı ile TURSEFF finansmanından faydalanmıştır.

TURSEFF’in finansman sağladığı 260’ın üzerindeki güneş enerjisi santrali içerisinde, Işıkküre & Işıkyuvar GES, “En İyi PV (photovoltaic) Güneş Santrali Geliştirme Ödülü”ne layık görülmüştür. Ödül, 7 Aralık 2016’da, İstanbul Conrad Oteli’nde yapılan tören ile tarafımıza sunulmuştur.

Gerçekleştirdiği bütün projelerde en doğru ve en kaliteli tesisleri en verimli şekilde tamamlamayı hedef edinmiş Firmamızın; uluslararası bir kuruluş tarafından böyle bir ödüle layık görülmesi bizim için büyük bir gururdur. Çünkü bu ödül aynı zamanda, edindiğimiz bu doğruluk, kalite ve verimlilik hedefini de gerçekleştirebildiğimizi bize göstermektedir.

Işıkküre ve Işıkyuvar GES tanıtım videosunu, ödül töreninden fotoğrafları ve Genel Müdürümüz Sn. Yusuf Bahadır TURHAN’ın ödülü aldığında yaptıkları konuşmayı burada izleyebilirsiniz.